Čo je to spikeball?

Čo je to spikeball?

Čo je to SPIKEBALL

Ak hľadáte pomerne nový šport s jednoduchými pravidlami, ktorý si ale zaručene obľúbite, spikeball by ste nemali vynechať. Spikeball sa postará o zábavu, súťaživosť a vybláznenie. To všetko bez ohľadu na vek alebo skúsenosti, a to je na tom to úžasné. Stačí Spikeball vytiahnuť na záhradu alebo v parku a čas pri pikniku bude obohatený o ďalší skvelý zážitok. 

Ste pripravení vyzvať svojich priateľov na hru? 

Rozdiel medzi Spikeball a roundnet

Nenechajte sa pomýliť, hovoríme o tom istom akurát, že Spikeball je názov značky a roundnet je názov pre šport, ktorý sa hrá s komponentami od výrobcu menom Spikeball. 

História Spikeball

Neočakávajte, že Spikeball vynašli starí Rímania ani nejaké domorodé kmene z Južnej Ameriky. Tovšak neznamená, že Spikeball nemá za sebou zaujímavý príbeh. Aj napriek tomu, že najväčšiu popularitu medzi ľuďmi, športovcami a v mediálnom priestore nadobudol Spikeball iba v posledných rokoch, hrával sa už na konci 80-tych rokov. 

Hru pôvodne vymyslel Jeff Knurek v roku 1989. Po prvej vlne popularity však do pár rokov o hru ľudia stratili záujem. To trvalo až do roku 2003. Hry sa vtedy chopil Chris Ruder, riaditeľ dnešnej spoločnosti Spikeball. Ten vysvetľuje, že najväčší impulz pustiť sa do výroby nastal, keď si jeho brat s priateľmi zobrali Spikeball na dovolenku na Havaj a tam ju hrávali na pláži. Spikeball vtedy oslovil okoloidúcich turistov, ktorí sa na hru pýtali a chceli ju hrať tiež. 

Chris sa rozhodol urobiť prieskum trhu a hru patentovať. Maloobchodníci sa začali hrnúť a Spikeball získal hlavný prúd, s čím rástol aj počet fanúšikov. Dnes má hra po celých spojených štátoch svoje tímy a kluby, súťaže a podujatia a veľkú základňu, čomu sa pričil aj záujem médii a influencer youtube kanálov ako Dude Perfect alebo The Today Show.

Spikeball je investíciou do dobre stráveného času s priateľmi a rodinou. Fantastická hra, pri ktorej sa zadýchate, a stačí ju raz vyskúšať a okamžite pochopíte prečo ju ľudia milujú.

Doprava zadarmo

Doprava pri nákupe nad 50 € je do všetkých krajín ZDARMA.

Výmena a vrátenie

Vymeňte alebo vráťte tovar do 99 dní ZADARMO.

Rýchle dodanie

Tovar objednaný do 12.00 máte do 24 hodín doma.

Tovar skladom

99% tovaru máme skladom. Garantujeme rýchle dodanie.

+ ĎALŠIE BENEFITY