Ako sa hrá slackline?

Ako sa hrá slackline?

Ako sa hrá SLACKLINE

Vývoj slackline športu je tak ako pri ostatných celosvetovo obľúbených aktivitách nezastaviteľný. S tým teda prichádza rôznorodosť toho, ako slackline používať v rámci podmienok prostredia, schopností a preferencií jednotlivca. Môžete byť adrenalínový nadšenec alebo opatrný rekreačný užívateľ. 

Slackline šport môžete robiť v extrémnych výškach, ale aj pár centimetrov nad zemou, či nad vodou, ak chcete. Ak vás to baví v skupine slackline môžete trénovať ako skupinový šport alebo samostatne, po slackline môžete skákať, prechádzať sa na diaľku, bežať, trénovať akrobaciu alebo iba tak trénovať rovnováhu, či meditovať. 

V slackline si každý nájde to svoje.

Typy slackline disciplín

Classic Slackline
Odporúčané najmä začiatočníkom, ktorí chcú slackline spoznávať, učiť sa rovnováhe a pádom neutrpia žiaden vážny úraz. Classic Slackline môžete vykonávať kdekoľvek v parku alebo na záhrade medzi stromami. Odporúčané sú laná o šírke 2-5 centimetrov, prípadne dohľad niekoho skúsenejšieho, ktorý vysvetlí základy.


Highline
Označenie pre chodenie na slackline vo výškach medzi skalnými útesmi, vrcholmi hôr, budovami atď. Highline nie je pre tých, ktorí sa boja výšok a ak to chcete skúšať, v tomto prípade je potrebné aj istenie a aj špecializovaný typ slackline. 


Longline
Disciplína náročná na sústredenie, si vyžaduje poriadnu dávku koncentrácie. Hovoríme o chodení po lane slackline na diaľku. Diaľka sa označuje pri dĺžke lana nad 30 metrov. Svetový rekord je 600 metrov, koľko dáte vy? Trickline
Disciplína, ktorá si vyžaduje poctivý tréning, v sebe zahŕňa dobre napnuté lano slackline o dĺžke 15-30 metrov, vďaka čomu sa vytvárajú podmienky podobné trampolíne. Cieľom je skákať na nohy, ruky, chrbát brucho alebo zadok a vykonávať triky na rôzne spôsoby a kombinácie. Šport je pútavý aj pre divákov a profesionáli majú natrénované nemožné kúsky, ktoré predvádzajú na medzinárodných súťažiach.Waterline
Obľúbený typ disciplíny najmä v lete. Vykonávajte triky, choďte na čas alebo len tak balansujte nad dostatočne hlbokou vodnou hladinou.  


Speedline
Ak máte radi prekonávať čas, cieľom speedline je chôdzou prejsť kratšie alebo dlhé vzdialenosti čo najrýchlejšie.


Tandem
Bez ohľadu na typ športovej kategórie sa tandem vykonáva vtedy, ak stojíme na slackline aspoň dvaja ľudia.Fitness Line
Disciplína, ktorá je zameraná na silový tréning a rovnováhu. Slackline je v tomto prípade skôr kratší a širší a používa sa prevažne v interiéroch fitness centier a posilňovní. Tento typ športu sa dostáva do popredia pri skupinových cvičeniach.

Doprava zadarmo

Doprava pri nákupe nad 50 € je do všetkých krajín ZDARMA.

Výmena a vrátenie

Vymeňte alebo vráťte tovar do 99 dní ZADARMO.

Rýchle dodanie

Tovar objednaný do 12.00 máte do 24 hodín doma.

Tovar skladom

99% tovaru máme skladom. Garantujeme rýchle dodanie.

+ ĎALŠIE BENEFITY