Ako si vybrať slackline?

Ako si vybrať slackline?

Ako si vybrať SLACKLINE?

Ak sa rozhodujete zakúpiť si svoj slackline, zvážte niekoľko dôležitých bodov, na základe ktorých si vyberiete tký, ktorý bude presne podľa vašich požiadaviek. V prvom rade si odpovedzte si na otázku, čo budete na slackline robiť a ak neviete, bližšie info o tom, čo sa na slackline dá robiť nájdete v článku Ako hrať slackline.

Existuje veľa možností podľa typu dĺžky, šírky, napínacích systémov a typov súprav. Ak ste si už na otázku odpovedali a viete sa zakategorizovať, odporúčame nasledovné slacklines:

Slackline podľa šírky lana
Ak máte pocit, že na širšom slackline sa vám bude jednoduchšie športovať, nie je to pravda. V rámci náročnosti ide skôr o dĺžku lana, ako o šírku, pretože čím dlhšie lano, tým viac je nestabilné.

Slackline široký 5 cm sa odporúča športovcom, ktorým ide o trénovanie a praktizovanie trikov.

Slackline široký 2,5 cm je praktickejší a ľahší na prenášanie a využíva sa, ak chcete po slackline chodiť kratšie a dlhšie vzdialenosti.

Slackline podľa dĺžky lana
V rámci dĺžky sa rozhodujte najmä na základe toho, ako často budete trénovať a aké sú vaše ambície v tomto športe. Predlžovať si svoj slackline je to najmenej, čo môžete urobiť, preto sa často stáva, že ak prekonáte 15 metrov, chcete chodiť po lane ďalej a ďalej. V tom prípade si kúpte 25-30 metrové lano, aby ste mali dostatok priestoru prekonávať svoje rekordy.

Ak viete, že slackline budete používať na krátke balančné cvičenia doma alebo v prírode, kúpte si zariadenie s krátkou dĺžkou lana, aby ste ušetrili peniaze a aj priestor, kde ho budete uskladňovať. 

Klasický slackline pre začiatočníkov na rekreáciu
Ak hľadáte investične rozumný prístroj, na ktorom sa chcete učiť, čo vás vlastne na slackline bude baviť, odporúčame:

Slackline na triky
Máte chuť skúšat triky a hľadáte riešnie vhodné vyslovene na túto disciplínu? Odporúčame:

Slackline na doma na fitness cvičenia
Baví vás cvičiť doma alebo na záhrade a vyslovene nechcete trénovať vo výškach, či do diaľky? Pre všetkých vás odporúčame:

Slackline pre pokročilých
Ste už v slackline zbehlí, ovládate základy a idete vyslovene po vyššej úrovni zariadenia? Odporúčame vám novinku: 

Slackline na dlhé chodenia
Chcete chodiť dlhé vzdialenosti a prekonávať svoje koncentračné limity? Ak hľadáte riešenie, ktoré je určené presne na túto kategóriu, odporučame:

Doprava zadarmo

Doprava pri nákupe nad 50 € je do všetkých krajín ZDARMA.

Výmena a vrátenie

Vymeňte alebo vráťte tovar do 99 dní ZADARMO.

Rýchle dodanie

Tovar objednaný do 12.00 máte do 24 hodín doma.

Tovar skladom

99% tovaru máme skladom. Garantujeme rýchle dodanie.

+ ĎALŠIE BENEFITY