Ako sa hrá footbag?

Ako sa hrá footbag?

Ako sa hrá FOOTBAG

Footbag hru možno rozdeliť na dve kategórie. V prvom prípade sa jedná o hru jednotlivca, ktorý sa snaží s hacky sackom nacvičiť rôzne triky. V druhom prpade ide o hru v skupine, kedy si footbag prehadzujete medzi sebou. Cieľom hry je v oboch prípadoch to, aby vám hakisak nespadol na zem. 

S popularitou však prišli aj oficiálne medzinárodné hry a tvorba klubov, líg a svetovej asociácie, čo znamenalo tvorbu pravidiel hry. 

Freestyle footbag
Cieľom je robiť triky. Skákanie, švihanie, drepy, točky a ďalšie oku lahodiace, niekedy aj akrobatické kreácie, ktorých cieľom je čo najzaujímavejšia hra s loptičkou tak, aby nespadla na zem.

Footbag Net
Hra sa hraje na ihrisku o veľkosti ihriska pre badminton. Spočíva v prehadzovaní footbagu medzi dvomi tímami (dvojhra alebo štvorhra) cez sieťku, ktorá sa nachádza uprostred ihriska tak, že hráči môžu používať iba nohy. Hrá sa na 15 bodov. 

Základy hry s Hacky Sack

Ak s hacky sackom začínate a chcete sa naučiť pracovať s footbag loptičkou tak, aby ste svoje schopnosti mohli aj ďalej rozvíjať, odporúčame trénovať kopy a údery, bez ktorých to nepôjde. Netreba vám veľa miesta, na základy môžete pokojne trénovať aj v izbe. 

Základné kopy a údery, kedy loptičku odrážate môžeme rozdeliť do niekoľkých druhov: kop špičkou chodidla, kop kolenom, kop vnútornou stranou chodidla, kop vonkajšou stranou chodidla a ak sa tieto základy naučíte, potom si skúšajte ich kombinácie. 

Základné triky s Hacky Sack

Ak už máte zmaknuté kopy a údery, je čas posunúť sa smerom k základným trikom, medzi ktoré patrí napríklad: toe delay, inside delay, clipper delay a keď triky zvládnete, nezabudnite trénovať ich kombinácie.

Ak budete ovládať základy, potom vám už nebude robiť problém vymýšľať vlastné triky a kombinácie, z ktorých vypadnú oči nejednému divákovi. Veď posúďte sami.

Doprava zadarmo

Doprava pri nákupe nad 50 € je do všetkých krajín ZDARMA.

Výmena a vrátenie

Vymeňte alebo vráťte tovar do 99 dní ZADARMO.

Rýchle dodanie

Tovar objednaný do 12.00 máte do 24 hodín doma.

Tovar skladom

99% tovaru máme skladom. Garantujeme rýchle dodanie.

+ ĎALŠIE BENEFITY