Ako si vybrať produkty na žonglovanie?

Ako si vybrať produkty na žonglovanie?

Aj ked’ žonglovať sa dá s rôznymi predmetmi, k žonglovaniu sa vyrábajú špeciálne pomôcky.

Niektoré sú známe, iné menej no pri výbere tých správnych záleží hlavne na vašej šikovnosti a všestrannosti. 

Existujú napríklad: loptičky, kužele, kruhy, flowerstick, devilstick, diabolo, yoyo, poi, tyč, contactball, jednokolka, taniere, astrojax či cigarbox.

 

Loptičky

V našej ponuke nájdete univerzálne loptičky na žonglovanie z dvoch materiálov a to softshell a semiš.

Semišové loptičky sú ručne šité a sú plnené prosom. Sú to najmenšie žonglovacie loptičky

a teda nielen dieťa ale aj začiatočník si s nimi určite ľahko poradí.

Softshellové loptičky sú jemné, no zároveň veľmi odolné a preto sa nemusíš báť ich poškodenia.

Všetky loptičky sú mäkké a preto pri spadnutí na zem zostávajú na mieste a ty ich nemusíš nikam hľadať ani naháňať.

 

Diabolo

S touto hračkou sa hrali v Číne už pred 4 000 rokmi.

Vďaka novým technológiám a materiálom použitým pri výrobe diabola máš teraz nekonečné možnosti trikov, s ktorými môžeš predviesť očarujúcu show. 

Aj preto sa diabolo občas prezýva "Diabol na dvoch paličkách" a počet žonglérov s diabolom neustále rastie.

Na žonglovanie s diabolo potrebuješ vodiace palice. Vyber si z našej ponuky klasických drevených, hliníkových, karbónových či paličiek zo sklenených vlákien.

Drevené palice

Základné drevené paličky na diabolo ti pomôžu naučiť sa všetko potrebné. Sú odolné, skladné a vhodné pre všetky úrovne žonglovania. Majú rovnakú hrúbku po celej dĺžke a občas môžu kĺzať v rukách, ale na začiatok postačia.

Hliníkové palice

hliníkových vodiacich palicách hovorí každý žonglér. Sú vyrobené z lešteného eloxovaného hliníka a sú nielen pevné, ale aj ľahké, čo ti uľahčí cestu k rôznym trikom.

Ich výhodou oproti dreveným paliciam je, že šnúrka vychádza zo stredu palice. Ak si zvládol základy s drevennými palicami, je čas prejsť na niečo kvalitnejšie. 

Karbónové palice

Ide o najkvalitnejšie karbónové palice na trhu. Na ich výrobu bol použitý výnimočne pevný karbón s charakteristickým klzkým povrchom, čo znamená menšie trenie a dlhšie grindy.

Majú mäkkú polstrovanú rukoväť, ktorá je príjemná na dotyk. Šnúrka  je uchytená v spodnej časti rukoväte, čo uľahčuje mnohé z trikov.

Palice zo sklenených vlákien

Super Glass sú kvalitné vodiace palice na diabolo vyrobené zo sklenených vlákien. Majú polstrované rukoväte, príjemné na dotyk, ktoré sa nešmýkajú. Samotné palice sú mierne ohybné, čo umožňuje ešte lepší výkon pri vyhadzovaní a chytaní diabola.

 

Kontaktné gule

Ak máš veľa trpezlivosti, odporúčame Ti kontaktné žonglovanie, pri ktorom je guľa neustále v kontakte s telom. Vyžaduje si to nesmiernu dávku sústredenia a naučiť sa hoci aj základné triky zaberie množstvo času. Vysledný efekt však stojí za to.

V našej ponuke nájdeš akrylové, ale aj LED kontaktné gule.

Akrylové kontaktné gule

Kontaktné gule od Juggle Dream vyzerajú ako magické krištáľové gule a sú k dispozícii v mnohých rôznych veľkostiach.
Na rozdiel od lacnejších gúl Fushigi, majú tie od Juggle Dream Crystal Clear ostrejšiu čistotu a dokonale okrúhly tvar. Akryláty sa vyrábajú z extrudovaných akrylových tyčiniek, ktoré sú následne opracované do gule a vyleštené do dokonalosti.
Fushigi guličky a iné lacnejšie štandardné akryláty sa však vyrábajú vstrekovaním, čo zvyšuje pravdepodobnosť zachytenia piesku alebo bublín pri lisovaní.
S Juggle Dream Crystal Clear nemôžete očakávať žiadne deformácie, alebo bubliny. Iba krásnu krištáľovo čistú akrylovú guľu.

Okrem kontaktného žonglovania sú tiež veľmi obľubené u fotografov!
Vďaka krištáľovej čistote ponúkajú dokonalú úroveň priehľadnosti, ktorú fotografi často hľadajú. Čistota v šošovke z krištáľovej gule umožňuje fotografovi robiť refrakčné fotografie, ktoré odhalia pozadie v guli.
Na fotografovanie odporúčame 80 mm alebo širšiu kontaktnú guľu, pretože ponúka väčšiu plochu na zaostrenie.

Máme 3 veľkosti a to 75mm, 85mm a 100mm, takže každý si nájde to svoje.

LED kontaktné gule

Kontaktná guľa od výrobcu Oddballs LED predstavuje novú, ekologickejšiu generáciu kontaktnej gule, ktorú môžete odteraz nabíjať kdekoľvek pomocou štandardného nabíjacieho kábla micro USB. 

Každý správny kontaktný žonglér si svoju guľu uloží do špeciálneho vrecúška na kontaktné gule.

Kuželky

Ak Ti žonglovanie s loptičkami príde nezáživné, skús žonglovanie s kužeľmi. Tým, že kužeľ rotuje okolo svojej osi, tvoje priestorové vnímanie a koordinácia rúk s očami dostanú zabrať.

V našej ponuke nájdeš kuželky solo a euro classic club.

Solo club

Sólo kužely sú ideálne na osvojenie si základov žonglovania. Každý kužeľ je zdobený zrkadlovým dekorom v štýle "euro" a má cibuľovitý "hojdací" gombík, ktorý je súčasťou rukoväte. Sólo kužely sú trochu ľahké na žonglovanie vonku, ale sú ideálnou rekvizitou na vaše prvé kroky v klubovom žonglovaní a hojdaní. 

Euro classic club

Nezálaží na tom, ako žongluješ. Kužeľ Euro Classic je vhodný pre všetky úrovne. Dobi energiu a vychutnaj si kvalitu, ktorú si zaslúžiš. Euro Classic od spoločnosti Juggle Dream, je krásne vyvážený kužeľ so stredným spinom. Teraz je vybavený striebornou rukoväťou so vzduchovým polstrovaním a odolnými hrotmi a vrcholmi z peny EVA.

Najväčšou zmenou je nová prepracovaná, zosilnená vnútorná konštrukcia, ktorá poskytuje výrazne lepšiu odolnosť. Toto je skutočne základná úroveň kužeľa, ktorý dokážu oceniť a užiť si ho aj skúsení žongléri.
K dispozícii v šiestich rôznych zrkadlových "deco" farbách.

 

Taniere a šatky

Ak uvažuješ o žonglovaní, odporúčame začať práve so šatkami. Vďaka tomu, že sú z jemného polyesteru, padajú rýchlosťou pierka. Tým pádom máš dostatok času na koordináciu pohybov. Prechod na loptičky bude potom oveľa jednoduchší.

Okraje tanierov na žonglovanie sú ohnuté a preto nebudeš mať problém točiť ho na paličke. Je vhodný tak pre deti ako aj pre dospelých. Jeho pevný povrch a priemer 23cm zaručuje dokonalý zážitok z hry. Pri páde nie je taký hlučný a zachováva si svoj tvar. V balení nájdeš aj flexibilnú paličku.

 

 

 

 

 

 

 

 Related Products